Particulieren
Scholen
Bedrijven


realized by markinno.nl

Nieuws

Nieuwsbrief 4 actie SOS Atjeh - 2005

Meer foto's
Verslag van onze hulp aan de slachtoffers van de tsunami op het eiland Atjeh in Indonesië. De hulp wordt gecoördineerd door Marinka en Frankie Portier, de leiding van het kindertehuis op Bali dat hulp ontvangt van Colour4kids.

Singaraja, 8 januari 2005


Het eerste team is succesvol in Atjeh. Het transport begint steeds beter op gang te komen. De werkers op de plaats van het eerste team is uitgegroeid van 40 naar 200 werkers wat flink inschikken betekende ! Siska vertelt over 2.000 pakketten die zijn klaargemaakt en rondgedeeld door het team van Brad & Siska, het team is ontzettend moe maar blij dat ze veel kunnen doen. Brad's team vertelt over de vele kleine aardbevingen en die ene zware (6,1 op de schaal van Richter volgens het nieuws), vroeg in de morgen wat iedereen erg angstig maakt, maar niemand is gewond geraakt.


We hebben de 2 doktoren van het tweede team, dat overmorgen (10de) vertrekt, contact laten leggen met de 3 doktoren uit Brad's team om informatie uit te wisselen. Het tweede team gaat nu optimaal voorbereid op pad ! Het tweede team werkt tevens samen met de Universiteit in Denpasar, Bali, welke weer samenwerkt met de Universiteit in Medan, Sumatra. Het team kan hierdoor de contactbruggen gebruiken van de Universiteit in Medan naar de meest getroffen gebieden in Aceh.


Vanwege de kinderhandel in Atjeh is adoptie verboden door de regering. Wij echter, hebben (volgens het 'Kantor Sosial' als enige op Bali) een officieel 'weeshuis vergunning' uit Jakarta, volgens de nieuwe wetgeving. Hiermee hebben we een 'aanbevelingsbrief' gevraagd en verkregen, als anticipatie op wat er misschien gaat komen uit Atjeh. Met deze brief gaat onze secretaris Wayan as. dinsdag naar Denpasar, om daar een 'toestemmingsbrief' te krijgen om weeskinderen uit Atjeh over te brengen naar het Lion King weeshuis in Singaraja.

Ook wij geloven, dat we in de komende maanden, hoogstwaarschijnlijk zelf naar Atjeh zullen moeten afreizen. Wij willen niets liever dan, de weeskinderen in hun een eigen omgeving opvangen. Toch laten we de optie open, om 'a la minute' aldaar te kunnen beslissen, ze naar Singaraja over te brengen mocht de situatie daarop wijzen.

Warme groeten uit een zonnig en waaierig Singaraja,


Frankie & Marinka Portier